Zn-zncl2-zn oh 2-zno

+2
Ответы (1)
  1. 20 мая, 09:06
    0
    Zn+2HCl=ZnCl2+H2

    ZnCl2+2NaOH=Zn (OH) 2+2NaCl

    Zn (OH) 2=Zn+H2O