O2+Ca3N2 H2+Fe2O3 H2+Mn2O5

+3
Ответы (1)
  1. 26 сентября, 11:30
    0
    O2+Ca3N2=CaO + N2O2

    Fe2O3 + H2 = Fe + H2O.