Fe->FeCl2->Fe (OH) 2-Cu (OH) - >CuO

+2
Ответы (1)
  1. 21 апреля, 15:06
    0
    Fe+2FeCl3=3FeCl2

    FeCl2+2NaOH=Fe (OH) 2+2NaCl

    Fe (OH) 2+СuO=FeO+Cu (OH) 2

    Cu (OH) 2=CuO+H2O