Mg (NO3) 2---Mg (OH) 2--MgO

+2
Ответы (1)
  1. 9 августа, 03:06
    0
    Mg (NO3) 2+CA (OH) 2=Mg (OH) 2+CA (NO3) 2

    Mg (OH) 2=MgO+H2O