Осуществите превращения по схеме: Fe → Fe3O4 → Fe → FeCl3 → Fe (OH) 3 → FeCl3

+3
Ответы (1)
  1. 27 ноября, 10:19
    0
    1) 3 Fe + 2 O2 = Fe3O4

    2) Fe3O4 + 4 H2 = 3 Fe + 4 H2O

    3) 2 Fe + 3 Cl2 = 2 FeCl3

    4) FeCl3 + 3NaOH = Fe (OH) 3 + 3 NaCl

    5) Fe (OH) 3 + 3HCl = FeCl3 + 3 H2O