ba=bacl2=ba (oh) 2=ba (no3) 2=bao

+5
Ответы (1)
  1. 26 марта, 10:44
    0
    ba + cl2 = bacl2

    bacl2 + naoh = ba (oh) 2 + nacl

    ba (oh) 2 + ca (no3) 2 = ba (no3) 2 + ca (oh) 2

    ba (no3) 2=bao + no2