Mg→MgBr2→MgCl2→Mg (NO3) 2→Mg (OH) 2→MgO→MgCl2

+4
Ответы (1)
  1. 10 марта, 19:57
    0
    Mg+Br2=MgBr2

    MgBr2 + 2HCL=MgCl2+2HBr

    MgCL2+Zn (NO3) 2=Mg (NO3) 2+ZnCl2

    Mg (NO3) 2+2NaOH=Mg (OH) 2+2NaNO3

    Mg (OH) 2=MgO+H2O

    MgO+2HCl=MgCL2+H2O