Al-Al2O3-?-Al (OH) 3-aL (SO4) 3-Na Al (OH) 4

+2
Ответы (1)
  1. 18 октября, 13:56
    0
    Al--Al2O3--?--Al (OH) 3--Na[Al (OH) 4]--Al2 (SO4) 3

    1) 2Al+Fe2O3=2Fe+Al2O3

    2) Al2O3+6HCl=2AlCl3+3H2O

    3) AlCl3+3RbOH=Al (OH) 3+3RbCl

    4) 2Al (OH) 3+3H2SO4=Al2 (SO4) 3+6H2O

    5) Al (OH) 3+NaOH=Na[Al (OH) 4]

    6) 2Na[Al (OH) 4]+4H2SO4 = Na2SO4 + Al2 (SO4) 3 + 8H2O