Найдите количество вещества 100 г карбоната кальция CaCO3

+3
Ответы (2)
  1. 25 марта, 10:18
    0
    n=m/M

    M=100 г/моль

    n=100/100=1 моль
  2. 25 марта, 10:25
    0
    n=m/Mr=100 г/100 г/моль=1 моль