1) бериллий → хлорид бериллия → гидроксид бериллия → х → бериллиад кальция

+3
Ответы (1)
  1. 4 августа, 14:00
    0
    Be + Cl2 = BeCl2

    BeCl2 + 2KOH = Be (OH) 2 + 2KCl

    Be (OH) 2 = BeO + H2O

    BeO + Ca (OH) 2 = CaBeO2 + H2O