Зробити ланцюжок перетворень S = > SO2=>SO3=>H2SO4=>Na2SO4

+1
Ответы (1)
  1. 2 февраля, 08:22
    0
    S+O2=SO2

    2SO2+O2=2SO3

    SO3+H2O=H2SO4

    H2SO4+NaOH=Na2SO4+H20