Вычислите массу 3*10^26 молекул H2

+4
Ответы (1)
  1. 3 февраля, 15:25
    0
    MH2 = nH2 * MH2

    nH2 = NH2/Na (авогадро) = 3*10^26 мол-л / 6*10^23 мол-л/моль = 0,5 моль

    mH2 = 0,5 моль * (1+1) г/моль = 1 г