Zn-zno-zncl2-zn (oh) 2-znso4=

+3
Ответы (1)
  1. 5 августа, 07:23
    0
    2Zn + O2 = 2ZnO

    ZnO + 2HCl = ZnCl2 + H2O

    ZnCl2 + 2NaOH = Zn (OH) 2 + 2NaCl

    Zn (OH) 2 + H2SO4 = ZnSO4 + 2H2O