Fe⇒FeCL2⇒Fe (OH) 3⇒Fe2O3

+4
Ответы (1)
  1. 24 июня, 23:29
    0
    Fe+Cl2⇒FeCL2

    2FeCl2+Cl2=2FeCl3

    FeCl3+3NaOH=Fe (OH) 3+3NaC

    2Fe (OH) 3=Fe2O3+3H2O