Cucl2-cu (oh) 2-cuso4-cu (no3) 2-cuo-cu

+2
Ответы (1)
  1. 3 декабря, 22:55
    0
    1) CuCl2 + 2NaOH = 2NaCl + Cu (OH) 2; 2) Cu (OH) 2 + Na2SO4 = CuSO4 + 2NaOH;

    3) CuSO4 + Ba (NO3) 2 = Cu (NO3) 2 + BaSO4 (осадок) ;

    4) Cu (NO3) 2 + ZnO = CuO + Zn (NO3) 2; эл. т. 0 0

    2CuO = 2Cu + O2.