cu->cuo->cucl2->cu (oh) 2->cuso4->cu (oh) 2->cuo->cu

+5
Ответы (1)
  1. 13 декабря, 14:22
    0
    2Cu+O2=2CuO

    CuO+2HCl=CuCl2+H2O

    CuCl2+2NaOH=Cu (OH) 2+2NaCl

    Cu (OH) 2+H2SO4=CuSO4+2H2O

    CuSO4+2KOH=Cu (OH) 2+K2SO4

    Cu (OH) 2=CuO+H2O

    2CuO=2Cu+O2