1) FeCI3 + NaOH → Fe (OH) 3↓ + ...

2) Fe (OH) 3 + H2SO4 → Fe2 (SO4) 3 + ...

3) Cu (OH) 2 ↓ + NaOH → ...

4) Al2 (SO4) 3 + NaOH → ...

5) All (OH) 3 + H2SO4 → ...

6) Al (OH) 3 + NaOH → ...

+3
Ответы (1)
  1. 10 января, 04:08
    0
    FeCl3 + 3 NaOH = Fe (OH) 3 ↓ + 3 NaCl

    3H2SO4 + 2Fe (OH) 3 = Fe2 (SO4) 3 + 6H2O

    Cu (OH) 2 + 2NaOH = Na2CuO2 + 2H2O

    Al2 (SO4) 3 + 6NaOH = 2Al (OH) 3 + 3Na2SO4

    2 Al (OH) 3 + 3 H2SO4 = Al2 (SO4) 3 + 6 H2O

    Al (OH) 3 + NaOH = NaAlO2 + 2H2O