Дополните пропуски: Fe + ... = Fe2O3

FeCl2 + ... = Fe (OH) 2

Fe (OH) 2 + ... = FeSO4

+2
Ответы (2)
  1. 7 декабря, 22:02
    0
    Fe+FeO2=Fe2O3

    Fe (OH) 2 + H2SO4 = FeSO4 + 2 H2O (р. обмена)
  2. 8 декабря, 01:04
    0
    4Fe + 3O2.=2Fe2O3

    FeCl2+2. NaOH.=Fe (OH) 2 + 2NaCl

    Fe (OH) 2+H2SO4.=FeSO4 + 2H2O