Помогите заменить!

1) Zn (OH) 2+Rb2O.

2) Al2O3+Hcl.

3) AlCl3+NaOH.

4) Al (OH) 3+NaOH

5) Al (OH) 3+NaOH

+2
Ответы (1)
  1. 2 декабря, 09:13
    0
    Zn (OH) 2+Rb2O=Rb2ZnO2+H2O

    Al2O3+6HCL=2AlCl3+3H2O

    AlCl3+3NaOH=3NaCl+Al (OH) 3

    Al (OH) 3+3NaOH=Na3AlO3+3H2O