Пропан-> 2-бромпропан-> пропен-> 1, 2-дибромпропан.

+2
Ответы (1)
  1. 29 марта, 18:48
    0
    C3H8+BR2=C3H7BR+HBR

    C3H7BR+KOH=KBR+H2O+C3H6

    C3H6+Br2=C3H6Br2