AI→AI2 (SO4) 3→AI (OH) 3→AI (NO3) 3→AI (OH) 3→ AI2O3

+1
Ответы (1)
  1. 24 сентября, 23:57
    0
    2Al+3H2SO4=Al2 (SO4) 3+3H2

    Al2 (SO4) 3+6KOH=2Al (OH) 3+3K2SO4

    2Al (OH) 3+3Cu (NO3) 2=

    2Al (NO3) 3+3Cu (OH) 2

    Al (NO3) 3+3NaOH=Al (OH) 3+3NaNO3

    2Al (OH) 3 (t) = Al2O3+3H2O