K=KOH=K2SO4=BaSO4

Na=NaOH=Na3PO4=Ag3PO4

Na=NaOH=Na2SO4=BaSO4

+4
Ответы (2)
  1. 15 января, 05:17
    0
    1.

    1) 2K + 2H2O - > 2KOH + H2

    2) 2KOH + H2SO4 - > K2SO4 + 2H2O

    3) K2SO4 + Ba (NO3) 2 - > BaSO4 + 2KNO3

    2.

    1) 2Na + 2H2O = 2NaOH + H2

    2) 3NaOH + H3PO4 = Na3PO4 + 3H2O

    3) Na3PO4 + 3AgNO3 = Ag3PO4 + 3NaNO3

    3.

    1) 2Na + 2H2O = 2NaOH + H2

    2) 2NaOH + H2SO4 = Na2SO4 + 2H2O

    3) Na2SO4 + Ba (NO3) 2 = BaSO4 + 2NaNO3

    Прошу вас.
  2. 15 января, 06:26
    0
    K=KOH=K2SO4=BaSO4

    1) 2K + 2H2O = 2KOH + H2

    2) 2KOH + H2SO4 = K2SO4 + 2H2O

    3) K2SO4 + Ba (NO3) 2 = BaSO4 + 2KNO3

    Na=NaOH=Na3PO4=Ag3PO4

    1) 2Na + 2H2O = 2NaOH + H2

    2) 3NaOH + H3PO4 = Na3PO4 + 3H2O

    3) Na3PO4 + 3AgNO3 = Ag3PO4 + 3NaNO3

    Na=NaOH=Na2SO4=BaSO4

    1) 2Na + 2H2O = 2NaOH + H2

    2) 2NaOH + H2SO4 = Na2SO4 + 2H2O

    3) Na2SO4 + Ba (NO3) 2 = BaSO4 + 2NaNO3