Fe2O3 + ... = Fe + ...

+3
Ответы (2)
  1. 14 апреля, 23:39
    0
    Fe2O3 + 3CО = 2Fe + 3CO2 ...
  2. 15 апреля, 00:28
    0
    Fe2O3+2Al=2Fe+Al2O3

    или

    Fe2O3+3C=2Fe+3CO