P - Mg3P2 - PH3 - P2O5 - K3PO4 - CA3 (PO4) 2

+4
Ответы (1)
  1. 7 апреля, 23:58
    0
    A) P - > Mg3P2 - > PH3 - > P2O5 - > H3PO4 - > K3PO4;

    3Mg + 2P = Mg3P2

    Mg3P2 + 6H2O = 3Mg (OH) 2 + 2PH3

    2PH3 + 4O2 = P2O5 + 3H2O

    P2O5 + 3H2O = 2H3PO4

    3KOH + H3PO4 = K3PO4 + 3H2O

    b) H2S - > S - > SO2 - > SO3 - > H2SO4 - > SO2

    2H2S + SO2 = 3S + 2H2O

    S + O2 = SO2

    2SO2 + O2 = 2SO3

    SO3 + H2O = H2SO4

    Cu + 2H2SO4 (к) = CuSO4 + SO2 + 2H2O