Химическая цепочка

Ва - ВаО - Ва СO3 - CO2 - Na2 CO3

+5
Ответы (1)
  1. 20 января, 05:24
    0
    2Ba+O2=2BaO

    BaO+H2O=Ba (OH) 2

    Ba (OH) 2+CO2=BaCO3+H2O

    BaCO3=BaO+CO2

    CO2+2NaOH=Na2CO3+H2O