N2 →NH3→NO→NO2→HNO3→Cu (NO3) 2

+1
Ответы (1)
  1. 20 апреля, 22:04
    0
    1) N2+3H2=2NH3

    2) 4NH3+5O2=4NO+6H2O

    3) 2NO+O2=2NO3

    4) 4NO2+2H2O+O2=4HNO3

    5) 2HNO3+Cu (OH) 2=Cu (NO3) 2+2H2O