Решите Na2 O + HCL

K + Br2

K + HBr

Mg + O2

Ba + HF

+3
Ответы (1)
  1. 22 марта, 09:10
    0
    Na20+2HCL = 2NaCl + H20

    2K+Br2 = 2KBr

    K + HBr = K2HBr

    2Mg + O2 = 2MgO

    Ba + HF = Ba (HF) 2