На стороне вс ромба абсд лежит точка к ток что вк=кс о точка пересечения деогоналей выразите векторы ао ак кд полое решение

+4
Ответы (1)
  1. 1 февраля, 21:37
    -2
    1) вектор AB=вектор DC = векторa

    вектор AD = вектор BC=вектор b

    2) вектор AO=1/2 * вектор AC=1/2 * (вектор AB + вектор BC) = 1/2 * (вектор a+вектор b) = 1/2*вектор a + 1/2*вектор b

    вектор AK=вектор AB+вектор BK=вектор a + вектор b/2

    вектор KD=вектор KС+вектор СD = вектор KС - вектор СD = вектор b/2 - вектор a

    Пользуйтесь)))