Рис 3 128

дано: угл 1 : угл 2 = 5:4

найти: угл 1 угл 2 угл 3 угл 4

+4
Ответы (1)
  1. 14 августа, 11:52
    +5
    128 + 52 + (1) + (4) = 360. (4) = (2) = (1) * 4/5

    Значит 128 + 52 + (1) + (1) * 4/5 = 360. (1) * 9/5 = 180

    (1) = 100, (4) = (2) = 80, (3) = 100