вектор а {1; 2} вектор b {2; 4} Найти вектор а*3b (вектор)

+5
Ответы (2)
  1. 21 апреля, 03:13
    0
    3B (вектор) = (2*3:4*3) = (6; 12)

    A*3B (вектор) = (b-a) = (6-1; 12-2) = (5; 10)
  2. 21 апреля, 06:18
    0
    вектор 3b = (2*3; 4*3) = (6; 2) ; вектор a*3b = (b-a) = (6-1; 12-2) = (5; 10).