упростите выражение: а) 2 (вектор m+вектор n) - 3 (вектор 4m - вектор n) + вектор m; b) вектор m - 3 (вектор n - вектор 2m + p) + 5 (вектор p - вектор 4m)

+5
Ответы (1)
  1. 24 ноября, 10:24
    0
    a) 2 (m+n) - 3 (4m-n) + m=2m+2n-12m+3n+m=-9m+5n (везде векторы!)

    б) m-3 (n-2m+p) + 5 (p-4m) = m-3n+6m-3p+5p-20m=-13m-3n+2p (везде векторы!)