S=10 км t=30 секунд V=?

+3
Ответы (2)
  1. 29 сентября, 17:12
    0
    v=s/t=10 км/0.00833 ч=1200 км/ч
  2. 29 сентября, 18:25
    0
    V=S/t

    V=10 км/30 с=1/3 км/с