Q1 = 1 мкКл q2 = - 4 мкКл F = 0,25H r-?

+3
Ответы (1)
  1. 9 октября, 07:24
    0
    Q1 = 1 мкКл = 10^-6 Кл

    q2 = - 4 мкКл = - 4 * 10^-6 Кл

    F = 0,25 Н

    k = 9 * 10^9 Н

    r - ?

    Решение:

    r = √ ((k*q1*q2) / F) = √ ((9*10^9*10^-6*-4*10^-6) / 0,25) = - 0,036 (м)

    Ответ: - 0,036 м.