По теме кулона F=k*g1*g2/r^2=9*10^9 Н*10 кулон*20 кулон / (2*10 м) ^2=?

+4
Ответы (1)
  1. 16 апреля, 19:53
    0
    По теме кулона F=k*g1*g2/r^2=9*10^9 Н*10 кулон*20 кулон / (2*10 м) ^2=4.5*10^9 Н