Выразите в Паскалях 0,2 гПа

+4
Ответы (2)
  1. 19 августа, 20:49
    0
    В 1 гПа 100 Па

    Нужно 0,2*100=20 Па

    0,2 гПа=20 Па
  2. 19 августа, 22:46
    0
    Гекто-10^2

    0,2=2*10^ (-1)

    2*10^ (-1) * 10^2=2*10^1=20 Па