Задача по физике

m=56kg

Fтяж-?

+2
Ответы (2)
  1. 24 марта, 13:36
    0
    F=m*g, где g - ускорение свободного падения. F=56*9,8=548,8 Н
  2. 24 марта, 15:15
    0
    F=mg, g=10 н/кг, Fтяж=10*56=560 н