Выразите 6 см в квадрате

5 мм в квадрате

3 дм в квадрате в единицах си

+4
Ответы (2)
  1. 14 августа, 21:13
    0
    6 см^2 = 0.0006 м^2 = 6*10^-4 м^2

    5 мм^2 = 0.00000005 м^2 = 5*10^-6 м^2

    3 дм^2 = 0.03 м^2 = 3*10^-2 м^2
  2. 14 августа, 22:41
    0
    1 дм * * 2 = 10**-2 м**2

    1 см**2 = 10**-4 м**2

    1 мм**2 = 10**-6 м**2

    6 см**2 = 0.0006 м**2

    5 мм**2 = 0.000005 м**2

    3 дм**2 = 0.03 м**2