Разложи на множители 48-14c+c²

+4
Ответы (1)
  1. 31 мая, 13:49
    0
    По теореме Вието

    с1+с2=-p = - (-14) = 14

    c1*c2=q=48

    c1=6

    c2=8

    (c-6) (c-8) = c^2-8c-6c+48=c^2-14c+48