Решите уравнения

-x в квадрате+2=x+2

+4
Ответы (1)
  1. 9 марта, 07:03
    0
    -х²+2=х+2

    -х²-х+2-2=0

    -х²-х=0 | * (-1)

    х²+х=0

    х (х+1) = 0

    х₁=0

    х₂=-1

    Ответ: - 1; 0.