Сократите дробь a^2-b^2-ap+bp/p^2-ab-ap-b^2

+1
Ответы (1)
  1. 26 ноября, 14:44
    0
    (a-b) (a+b) - p (a-b) / (p-b) (p+b) - a (p+b) = (a-b) (a+b-p) / (p+b) (p-b-a) = (b-a) (p-a-b) / (p+b) (p-b-a) = (b-a) / (p+b)