Решить уравнение:

36 - (6-x) в квадрате=x (2,5-x)

+1
Ответы (1)
  1. 18 июня, 11:21
    0
    36 - (6^2-12x+x^2) = 2,5x-x^2 36-36+12-x^2-2,5x+x^2=0 - 2,5x+12=0 - 2,5x=-12 x=-12/-2,5 x=4,8