Разложите на множители:

7

б) x - 1

7

г) a - 128

5 5

е) 32x - y

+2
Ответы (1)
  1. 13 февраля, 14:28
    0
    7

    б) x - 1 = (x-1) (x^6+x^5+x^4+x^3+x^2+x+1)

    7

    г) a - 128 = (a-2) (a^6+2a^5+4a^4+8a^3+16a^2+32a+62)

    5 5

    е) 32x - y = (2x-y) (16x^4y+8x^3y^2+4x^2y^2+2xy^3+y^4)