Вычислите, cos38 пи / 3

+3
Ответы (1)
  1. 12 февраля, 19:11
    0
    Cos (38 pi / 3) = cos (36pi / 3+2 pi / 3) = cos (2 pi / 3) = cos ^2 (pi / 3) - sin^ 2 (pi / 3) =

    0,25 - 0,75=-0,5