дано tga=3 и П
найти 1) sina 2) cosa 3) ctga

+1
Ответы (1)
  1. 22 июня, 14:06
    0
    1) tga=3

    sina/cosa=3

    sina/√ (1-sin²a) = 3

    sin²a=9 (1-sin²a)

    sin²a+9sin²a=9

    10sin²a=9

    sin²a=0,9

    sina=√0,9≈0,95

    2) cosa=√ (1-sin²a) = √ (1-0,9) = √0,1≈0,32

    3) ctga=1/tga = 1/3