Решите уравнение

sin2x+2cos^2x=0

+3
Ответы (1)
  1. 31 августа, 06:27
    0
    Sin2x+2cos²x=0

    2sinxcosx+2cos²x=0

    2cosx (sinx+cosx) = 0

    cosx=0 или sinx+cosx=0|:cosx≠0

    x=π/2+πn, n∈Z tgx+1=0

    tgx=-1

    x=-π/4+πn, n∈Z