Приведите дробь:

a/b к знаменателю 3ab; - ab; a²b²; ab; 5a²b²

x/2y к знам. 4y; 2y²; 4xy; 6x³y³; 8y³

+4
Ответы (1)
  1. 12 июня, 21:25
    0
    A/b=3a^2/3aba/b=-a^2 / - aba/b = a3b / a2b2a/b = a2 / aba/b=5a3b / 5a2b2 x/2y=2x / 4yx/2y=xy / 2y2x/2y = 2x2 / 4xyx/2y=3 x3 y / 6x2y2 x/2y = 4xy / 8y3