Вычислите: (1,68:1,6-2,1) * (-1 2/3) - 2 1/6

+5
Ответы (1)
  1. 2 июня, 19:30
    0
    1) 1.68:1.6=1.05

    2) 1.05-2.1=-1.05

    3) - 1.05 * (-4) = 4.2

    4) 4.2-3.5=0.7