12 (sin квадрат 35 + sin квадрат 125)

+1
Ответы (1)
  1. 24 мая, 23:46
    0
    12 (sin^2 35+sin^2 125) = 12 (sin^2 35 + sin^2 (90+25)) = 12 (sin^2 35+cos^2 35) = 12