X в квадрате - 110 х+216=0

+2
Ответы (1)
  1. 22 августа, 20:14
    0
    D = 12100 - 4*1*216 = 12100 - 864 = 11236; V D = 106

    x1 = (110 + 106) : 2 = 108

    X2 = 4 : 2 = 2

    Ответ 2 и 108