Упростите выражение (а+3) в квадрате - 2 а (3-4 а). при а = - 1/3

+4
Ответы (1)
  1. 24 июня, 02:11
    0
    (а+3) ²-2 а (3-4 а) = а²+6 а+9-6 а+8 а²=9 а²+9

    при а=-1/3 имеем 9 (-1/3) ²+9=9· (1/9) + 9=1+9=10